Představenstvo Svazu moderní energetiky povede Kamil Čermák z ČEZ ESCO

Na prvním jednání loni zvoleného představenstva Svazu moderní energetiky proběhla volba nového tříčlenného vedení představenstva. Jeho předsedou bude generální ředitel společnosti ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Ondřej Novák

28. 2. 2023

Na pozice místopředsedů členové svazu zvolili generálního ředitele společnosti TEDOM Vladimíra Hlavinku a ředitele energetické divize společnosti JRD Energo a místopředsedy Aliance pro energetickou soběstačnost Marka Langa. Úkolem představenstva bude pomoci svazu v naplňování jeho dlouhodobých cílů, tedy v urychlení rozvoje obnovitelných zdrojů energie v České republice, posílení energetických úspor a dekarbonizaci české energetiky.

Nové vedení představenstva svazu má před sebou nyní až čtyřletý mandát, během kterého bude sloužit zejména jako poradní a expertní orgán pro výkonný tým Svazu moderní energetiky složený z programového ředitele Martina Sedláka a výkonného ředitele Tomáše Buzrly.

„Všichni tři noví členové vedení představenstva patří mezi přední osobnosti české energetiky a se svazem spolupracují už řadu let, kdy svou odborností, zkušenostmi i zápalem pomáhají Česku s přechodem na moderní energetiku. Česko kvůli válce na Ukrajině a sílícím klimatickým změnám čelí nelehké situaci a věřím, že zvolení Kamila Čermáka, Vladimíra Hlavinky a Marka Langa přinese zcela nový impuls pro českou dekarbonizaci a posílení naší energetické bezpečnosti. Těším se na úzkou spolupráci v nadcházejících letech,“ okomentoval volbu představenstva programový ředitel Svazu moderní energetiky Martin Sedlák.

„Svaz moderní energetiky je organizací, které se za pět let jejího života podařilo změnit tvář české energetiky. Je mi velkou ctí být součástí nejen představenstva, ale také celého týmu, který za naším svazem stojí. Důraz na obnovitelné zdroje, úsporné technologie a celkovou dekarbonizaci energetiky dostal nový impulz probíhající ruskou válkou na Ukrajině a my teď musíme naše úsilí zdvojnásobit,“ říká nově zvolený předseda představenstva Svazu moderní energetiky a generální ředitel společnosti ČEZ ESCO Kamil Čermák.

„Klasická a moderní energetika jsou často stavěný proti sobě, což je naprosto nesmyslný pohled. Budou v budoucnu koexistovat, doplňovat se, fungovat spolu i vedle sebe. Jde jen o to najít správný mix ve prospěch zákazníků, nejlépe se hodící pro naši zemi. Svoji misi vidím v nalézání toho správného mixu,“ uvedl nově zvolený místopředseda Svazu moderní energetiky a generální ředitel společnosti TEDOM Vladimír Hlavinka.

Kolik vám vydělají solární panely a jak rychle je můžete mít na střeše vašeho domu?

„Mým cílem je, abychom se i nadále zaměřovali na odstraňování legislativních i technických bariér a na podporu rozvoje moderní energetiky. Máme skvělý tým a věřím, že se nám podaří věci hodně posunout. Kolegům v představenstvu Svazu moderní energetiky pak děkuji při volbě za důvěru, které si velmi vážím,“ říká nový místopředseda svazu Marek Lang a ředitel energetické divize JRD Energo.

Představenstvo Svazu moderní energetiky má celkem sedm členů. Svými zkušenostmi přispívají k určování strategie a směřování svazu a podporují výkonný tým svazu v dosahování vytyčených cílů v postupné proměně české energetiky. Dalšími členy představenstva jsou Senior Energy Expert ČSOB Advisory Alois Míka, advokát a partner Doucha Šikola advokáti Pavel Doucha, výkonný ředitel Asociace pro akumulaci energie AKU-BAT CZ a předseda představenstva Solární asociace Jan Fousek a předseda Asociace poskytovatelů energetických služeb Miroslav Marada.

Autor: Ondřej Novák

Úvodní foto: ČEZ