Redakce

Tým redakce Obnovitelně.cz

Ondřej Novák

Šéfredaktor

Píše o novinkách v zelené transformaci, klimatických změnách nebo ochraně přírody. Dříve moderoval pořad Natura na Českém rozhlase Plus a byl spolupracovníkem rozhlasové vědecké redakce. Jako novinář doprovázel i několik vědeckých expedic od tropických pralesů až po Arktidu. Působil také jako redaktor serveru Lupa.cz.

Email: ondrej.novak@obnovitelne.czKristýna Čermáková

Klimatická redaktorka

Vystudovala environmentální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě a v současnosti píše diplomovou práci o reprezentaci klimatické změny v médiích. Píše také do Sedmé generace a vypomáhá při monitoringu velkých šelem jako terénní pracovník. Zajímá se o ochranu přírody a zvířata, o přírodní krásy České republiky i o udržitelnou energetiku.

Email: kristyna.cermakova@obnovitelne.czExterní redaktoři

Pavel Baroch

Je jedním ze služebně nejstarších ekologických novinářů v zemi, environmentálním tématům se věnuje od 90. let, je držitelem několika novinářských cen. Má zkušenosti z tištěných novin, on-line deníků, časopisů i z České televize. Vedle ekologických témat se zabývá například moderní historií, je autorem knihy Mengeleho dvojče A-782 o chlapci, který přežil pseudovědecké pokusy v Osvětimi.

Tatiana Mindeková

Působí jako konzultantka v Alianci pro energetickou soběstačnost a jako projektová manažerka v Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM. Zaměřuje se na klimatickou politiku, dekarbonizaci a zelenou ekonomiku. Vystudovala mezinárodní vztahy na Canterbury Christ Church University a poté získala magisterský titul na University College London.

Ondřej Miškovský

Zakladatel projektu EL-tech CZ. Obchodník, konzultant, neúnavný podporovatel elektromobilů a obnovitelných zdrojů energie. Člen asociace pro elektromobilitu, milovník dobré kávy a produktů s nakousnutým jablkem.

Martin Marek

Od roku 2016 natáčí pro Českou televizi publicistické a investigativní reportáže do ekologického pořadu Nedej se. Natočil také několik ekologických dokumentů. Jako aktivista zorganizoval v Plzni dosud největší úspěšné místní referendum v České republice. Jako student a člen akademického senátu byl jedním z prvních, kdo upozornil na podvody na plzeňské právnické fakultě.

Pavel Hejkrlík

V médiích pracuje od roku 2009. Začínal v časopisu Týden se zaměřením na ekonomiku a velký byznys. Podílel se na přípravě publikace 111 českých a slovenských miliardářů. Působil i jako redaktor v ekonomickém týmu Událostí v České televizi, v redakcí Hospodářských novin či odborného týdeníku Marketing a Media.

Anna Jurečková (Novák)

Píše o udržitelné módě nebo firmách, které pomáhají díky inovacím snižovat dopady lidstva na planetu. Kromě psaní pro Obnovitelně.cz vede komunikaci a web organizace Svět neziskovek.V případě zájmu o placenou spolupráci se obracejte šéfredaktora portálu Ondřeje Nováka na adrese ondrej.novak@obnovitelne.cz

Tiskové zprávy a tipy na zajímavá témata můžete posílat i na adresu redakce@obnovitelne.cz