Snižte si výdaje za energie ještě letos: firma umí dodat solární panely na střechu do 30 dnů

Zájem o fotovoltaiku je v Česku v posledních měsících enormní. Drahá elektřina a nejistota ohledně stability a ceny dodávek plynu z Ruska přiměly tisíce českých domácností urychleně jednat. Jen za první pololetí bylo instalováno více elektráren než za celý loňský rok. Instalační firmy však nestíhají uspokojit rekordní poptávku, a na připojení fotovoltaické elektrárny tak mohou zákazníci čekat více než půl roku.

Martin Prax

25. 8. 2022

Dlouhé čekací lhůty slibuje zkrátit nový hráč na českém trhu v oblasti fotovoltaických instalací Columbus Energy, který je lídrem v tomto segmentu v Polsku. Bezpečnou montáž fotovoltaiky dle vlastní instalační normy zajistí do 30, respektive 90 kalendářních dní v závislosti na zvolené variantě instalace. Součástí je také komplexní 10 až 15letá záruka – pokud se během tohoto období nějaká část instalace poškodí a přestane fungovat, firma zajistí její výměnu. Zákazník tak nemusí reklamaci řešit přímo s výrobcem panelů. Společnost se specializuje také na instalaci tepelných čerpadel a nabíječek pro elektromobily a poradenskou činnost. Od roku 2015 firma nainstalovala přes milion solárních panelů na střechy téměř 60 tisíc polských domácností.

„Na český trh vstupujeme v období, kdy lidi trápí rekordní ceny energií, což řada z nich řeší nákupem fotovoltaiky. Na její montáž však čekají dlouhé měsíce. To hodláme změnit. Naší ambicí je instalovat 500 až 1000 fotovoltaik měsíčně. Do dvou let bychom se chtěli stát jedničkou na trhu. V obnovitelných zdrojích energie vidíme budoucnost energetiky,“ uvádí Petr Částek, člen představenstva Columbus Energy.

Solární panely ochrání domácnost před růstem cen. Kolik mohou ušetřit vám?

Domácnosti k nákupu fotovoltaiky motivuje nejen úspora energií, a tedy i peněz, ale také státní dotační podpora, která počáteční investici významně sníží. V programu Nová zelená úsporám mohou majitelé rodinných domů získat až 200 tisíc korun na solární fotovoltaickou elektrárnu s bateriovým úložištěm a až 140 tisíc korun na tepelné čerpadlo. S výběrem optimálního řešení a vyřízením dotace pomohou odborníci z Columbus Energy, kteří navíc dokážou zajistit financování až do 100 % výše ceny instalace, což umožní mnohem většímu počtu lidí pořídit fotovoltaiku a ušetřit na energiích.

Autor: Martin Prax

FOTO: Columbus Energy