Martin Sedlák | 7. 5. 2018

Pozvánka na Restaurant Day: ochutnejte skvělé lokální potraviny

Zastavte se na Restaurant Day v Tržnici Brno, na jednom místě budete moct ochutnat dobré jídlo, podívat se na módu od místních návrhářů nebo nakoupit biokosmetiku.

Zveme Vás na akci Restaurant Day – Opravdové potraviny pro všechny Evropany, která proběhne v Tržnici Brno (Zelný trh), a to 9. června v čase 11:00 až 15:30.

Součástí akce bude také debatní panel na téma dvojí kvality potravin, podpory lokálních zemědělců a férových produktů v čase 13:00 až 14:00.

V rámci panelu vystoupí: Olga Sehnalová, europoslankyně, Jasna Flamiková, místostarostka MČ Brno-střed, Eva Fraňková, FSS MU Brno, a zástupce neziskové organizace FÉR potravina. Debatní panel moderuje herec Ondřej Jiráček.

Vstup na celou akci je zdarma. Restaurant Day pořádá Informační kancelář Evropského parlamentu a portál Obnovitelně.cz.

Průběžné novinky můžete sledovat na události akce.

Představení těch, se kterými se na Restaurant Day potkáte

Bohemsca – 100% přírodní prémiové české limonády a toniky. Ochutnejte celou rodinu limonád Bohemsca – třeba bezový květ s citrónovým tymiánem, okurkovou s mátou nebo tonik s mateřídouškou a meduňkou.

Café Pilát – kavárna a restaurace se specializací na blízkovýchodní kuchyni. Kdo by nechtěl ochutnat?

Cupcakekárna – vyhlášený podnik, který se řídí heslem #cupcakeisnotmuffin. :) Nenechte si ujít ty nejlepší cupcakes, které jsou v Brně k ochutnání.

Cukrovinky Republika – všichni víme, že pečou ty nejvyhlášenější makronky. Tentokrát ale budete mít možnost ochutnat i jiné skvosty z rukou této šikovné cukrářky.

JBM Brew Lab – vyladěná pivka z brněnského řemeslného pivovaru. Co bude na čepu zatím nevíme, ale určitě to bude stát za to!

Mlsná holka – je mlsná a šikovná, její krámek sídlí v Brně na Kozí ulici, kde pro vás každý den připravuje čerstvou várku donutů a makronek. Pro všechny mlsné budou její dobroty k ochutnání i na Restaurant Day v Tržnici.

2Pečky – přátelé, tenhle stánek nesmíte minout. Pouze na Restaurant Day se vrací legendární tým Lucie a Soni (Kafe a Kobliha), dvou kouzelnic, které vám připraví ten nejlahodnější cheesecake. Kdo se u nich nezastaví, jako by vůbec nebyl...

Punkt. – sladké i slané, káva, limonády vždy 100% dobré. Těšíme se na všechny dobroty z této vyhlášené kavárny.

Rebelbean – rebelové, kteří žijí kávou. Rebelbean je malá pražírna, která dělá kávu s láskou a s láskou vám ji také připraví na Restaurant Day.

Tres Gatas – přináší do Brna opravdové mexické jídlo a všechny jeho znamenité barvy, chutě a vůně. Ochutnejte opravdové Mexiko!

Wine Up – je čerstvým větrem na brněnské vinné scéně. Jejich srdcovkou jsou přírodní vína z Rakouska, Slovinska i Moravy, přijďte ochutnat a nechte se přesvědčit jak čistá a harmonická mohou být.

Cult of the road – brněnská značka, která nabízí vyladěné kousky pro ty, kteří mají v srdci skateboarding, hluk motorek a jejichž vášní je jízda.

Restart – malé značky zajímavých českých designerů, nezávislá móda, doplňky a dárky. Udělejte si radost nejen dobrým jídlem, ale i něčím pěkným na sebe.

Srneczek – není jen dalším obyčejným e-shopem, přijďte omrknout a vybavit svoji domácnost přírodní kosmetikou, eko drogerií nebo zero waste doplňky do domácnosti. A budou i výrobky z bio bavlny. ;)