Jak vypadá budoucnost solární energetiky? Napoví květnová konference

Jak vypadá budoucnost solární energetiky? Napoví květnová konference

02. dubna 2018

konference, Solární asociace, SEMKOM, životní prostředí, obnovitelné zdroje, obnovitelná energie, konference Solární energie a akumulace v ČR 2018

Přední osobnosti české i evropské energetiky přijedou debatovat na třetí ročník konference Solární energie a akumulace v ČR 2018. Mluvit se bude o možnostech obnovitelných zdrojů, akumulace energie i elektromobility. Vy můžete být u toho.

Konference proběhne 10. května 2018 v pražském hotelu Occidental, akci pořádá Solární asociace ve spolupráci se společností SEMKOM. Záštitu konferenci udělali například Ministerstvo průmyslu a obchodu nebo Ministerstvo životního prostředí.

Exkluzivní informace přímo z Bruselu

Řečníci jako Frank Gordon z Renewable Energy Association či Aurélie Beauvais ze zastřešující evropské fotovoltaické asociace SolarPower Europe přinesou žhavé informace ze schvalování Zimního energetického balíčku, který obsahuje klíčové impulsy pro další rozvoj obnovitelných zdrojů v EU.

Mezi domácí osobnosti, které vystoupí na konferenci, patří Michal Šnobr, minoritní akcionář ČEZ s jasným pohledem na budoucnost energetiky v Evropě, nebo Pavel Doucha, advokát s dlouholetou praxí v energetice. Státní správu zastoupí člen Rady ERÚ Rostislav Krejcar, Jan Kříž, náměstek ministra životního prostředí, a Ladislav Havel, ředitel odboru elektroenergetiky na ministerstvu průmyslu.

Účastníci konference se tak dozví z první ruky, co se chystá v české legislativě nebo jak bude vypadat nový aukční systém podpory obnovitelných zdrojů po roce 2020 nebo jak vypadá legislativní situace v oblasti provozu bateriových úložišť energie.
Stranou nezůstanou ani otázky týkající se financování nových projektů a jejich návratnosti. Stát v současnosti podporuje nové instalace v několika dotačních programech a byla by škoda nabízenou příležitost nevyužít.

Přijeďte metrem, ale svezte se autem!

Když už bude nových informací příliš, přijde na řadu oblíbené testování novinek z oblasti elektromobility. Po loňském ročníku, kdy si mnozí účastníci poprvé sedli za volant elektromobilu (a to hned špičkové Tesly), bude letos k vyzkoušení také dvojice ekonomičtějších vozů: vozítko Aixam eCoupé, které mohou řídit už patnáctiletí teenageři, i nová verze celosvětově nejúspěšnějšího elektromobilu Nissan Leaf.

Neváhejte se přihlásit

Zájemci o přesnou podobu programu se mohou s plánovanými příspěvky seznámit přímo na webových stránkách konference na tomto odkazu. Z nich se lze přímo na konferenci přihlásit. Neváhejte, místa na prestižní konferenci začínají rychle mizet!