Tyhle chytré hodinky mají průhledný solární panel. Mohou běžet nekonečně dlouho

Tyhle chytré hodinky mají průhledný solární panel. Mohou běžet nekonečně dlouho

24. října 2017

Populární crowdfundingový portál má další úspěšný projekt s chytrými hodinkami. LunaR vybraly osminásobek požadované částky.

Chytré hodinky, to máme Watch od Apple, Watch od Huawei, Geary od Samsungu... a takhle bychom mohli pokračovat poměrně dlouho. Každý větší výrobce mobilních telefonů zkusil přijít na trh s chytrými hodinkami, které se vám propojí s mobilním telefonem nebo částečně suplují jeho roli. A všechny nevydrží nabité moc dlouho.

Hodinky LunaR na to jdou trochu jinak, nejsou chytré jenom svými funkcemi, ale i prací s energií. LunaR v sobě totiž mají zabudovaný solární panel. Hodinky tedy běží tak dlouho, dokud je světlo. A dokonce jedna hodina na světle denně by se měla postarat o jejich nepřetržitý chod.

Pokud jde o chytré funkce, disponují LunaR možností přepínat mezi dvěma časovými zónami, sledují vaši pohybovou nebo spánkovou (ne)aktivitu, podporují notifikace z mobilního telefonu a jsou také vodotěsné. To vše v klasickém designu s minimalistickým displejem na pozadí obíhajících ručiček.

Samozřejmě, funkcemi a displejem se s Apple Watch nemohou srovnávat. Pokud je ale pro vás důležitá výdrž a spokojíte se základními chytrými funkcemi, mohou být hodinky LunaR ty pravé. Aktuálně k nim běží crowdfundingová kampaň na serveru Kickstarter. Autoři projektu chtěli vybrat 50 tisíc dolarů, aby rozjeli hromadnou výrobu. Nyní, těsně před koncem kampaně, mají 8x tolik.

Zdroj: Kickstarter.com