Je to jen pár dní, co byla na kanadském autosalonu představena zbrusu nová verze SUV Tesla X. Oblečena je do kabátku tamních strážců zákona a jejich šéf se netají tím, že by elektromobil rád zařadil do služebního autoparku.

Černo-bílá barva a policejní nápisy, světla i sirény, značící příslušnost k policii v Ontariu. Nejlepší SUV elektromobil v modelu P90D byl coby prototyp policejního automobilu představen na veletrhu v Torontu. Světu ho ukázal přímo tamní seržant Kerry Schmidt v živém streamu.

Schmidt zároveň přiznal, že je velkým fanouškem Tesly, a proto by byl rád, kdyby nejen jeho jednotka mohla používat tyto ekologické vozy. Zároveň ale přiznal, že je nutné počkat na výsledky testů v terénu, jež prověří, jestli je Tesla X pro policejní účely vhodná.

Jedním dechem však seržant dodal, že se zcela jistě jedná o budoucnost policie i dalších bezpečnostních složek. I proto se zástupci policie chystají na jednání s Teslou, aby dohodli všechny podrobnosti.

Ontarijští strážci zákona nejsou první, jež by s elektromobily koketují, téměř 300 elektromobilů si totiž v minulosti pořídila i policie v Los Angeles. Jednalo se o vozy BMW i3, po nějaké době se však ukázalo, že je ochránci zákona příliš nevyužívají vinou nedostatečného dojezdu pouhých 160 kilometrů.

Ontarijští strážníci se tak krátké vzdálenosti bát rozhodně nemusí - model P90D totiž na jedno nabití ujede až 411 kilometrů s maximální rychlostí 250 km/h, navíc se zrychlením z nuly na 100 km/h za pouhých 3,2 sekundy.

Podívejte se na záznam streamu z představení policejní Tesly X.