tisková zpráva | 11. 2. 2018

Česká Photon Energy postaví v Maďarsku 8 fotovoltaických elektráren

Photon Energy rozšiřuje pipeline v Maďarsku na 20,6 MWp dalšími 13 projekty ve dvou lokalitách.

Photon Energy NV oznámila rozšíření své projektové pipeline o dalších 5 projektů v lokalitě Fertőd a také akvizici 5 projektových společností pro výstavbu 8 fotovoltaických elektráren s celkovým instalovaným výkonem 5,5 MWp u obce Tata v severozápadním Maďarsku. Nově ohlášené projekty zvětší pipeline fotovoltaických projektů společnosti v Maďarsku na 20,6 MWp.

Mezinárodní solární společnost s českými kořeny Photon Energy NV oznámila významný nárůst projektové pipeline společnosti v Maďarsku, která se díky 13 novým projektům v různých částech Maďarska téměř zdvojnásobila. Očekává se, že všechny nově přidané projekty budou připraveny k výstavbě ve 2. čtvrtletí 2018.

V obci Fertőd, ležící v maďarském regionu Győr-Moson-Sopron, kde dceřiná společnost Fertőd Napenergia-Termelő Kft. provádí výstavbu první fotovoltaické elektrárny Skupiny Photon Energy v Maďarsku s instalovaným výkonem 528 kWp, která bude dokončena a připojena do sítě do konce února 2018 (nadále pod označením Fertőd I), přibylo pět projektů (nadále pod označením Fertőd II). Nově přidané projekty Fertőd II by měly být připraveny k výstavbě ve 2. čtvrtletí 2018 s plánovaným celkovým instalovaným výkonem 3,5 MWp.

Poblíž obce Tata v severozápadním Maďarsku společnost Photon Energy NV oznámila akvizici 5 projektových společností včetně vlastnických práv k pozemkům, povolení k připojení k síti i veškerých licencí KÁT nutných pro výstavbu 8 fotovoltaických elektráren s celkovým instalovaným výkonem 5,5 MWp. Tyto projekty by také měly dosáhnout připravenosti k výstavbě ve 2. čtvrtletí 2018.

Ohlášené akvizice projektů navyšují objem pipeline fotovoltaických projektů společnosti v Maďarsku na 20,6 MWp, z čehož 8 projektů v Almásfüzitő představuje 5,5 MWp, 6 projektů ve Fertőd (I & II) představuje 4,0 MWp, 8 projektů v Monor představuje 5,6 MWp a 8 projektů v Tata představuje 5,5 MWp.

„V rámci našeho úsilí přidat 50 MWp provozovaných fotovoltaických elektráren do našeho portfolia v Maďarsku do konce roku 2019 představuje toto akvizice významný krok kupředu a ujišťuje nás, že můžeme očekávat dynamický rok 2018,“ komentuje Georg Hotar, výkonný ředitel Photon Energy.

Zdroj: tisková zpráva