TZ | 20. 1. 2020

Ještěrky na elektřinu nebo vodík. Udržitelná doprava se rozvíjí i ve skladech firem

Společnost Linde Material Handling Česká republika se stala partnerem Svazu moderní energetiky, zastřešující platformy pro inovativní technologie a řešení v oblasti moderní energetiky. Cílem tohoto partnerství je podpora dalšího rozvoje využívání moderních zdrojů energií, podpora projektů zaměřených na udržitelnost životního prostředí a zavádění efektivního energy managementu do výrobních a logistických firem.

Z partnerství Linde Material Handling Česká republika a Svazu moderní energetiky budou profitovat zejména společnosti, které ve svých skladech a výrobních provozech používají manipulační techniku a mají zájem minimalizovat náklady na nákup energií a pohonných hmot.

 „V Linde Material Handling si uvědomujeme, jak obrovský je potenciál úspor na straně našich zákazníků, pokud budou používat pohonné hmoty a energie správným způsobem. Víme, že naše činnost může přispět k ochraně a zlepšení životního prostředí ve všech regionech České republiky, a to zejména v oblastech průmyslových aglomerací. Partnerem Svazu moderní energetiky jsme se stali nejenom proto, abychom aktivně podpořili nástup a zavádění nových technologií, ale také abychom přispěli našimi zkušenostmi z oblasti pohonu flotil manipulační techniky CNG a vodíkem,” vysvětluje důvody vzniku partnerství David Čepek, jednatel Linde Material Handling Česká republika.

Česká pobočka Linde Material Handling patří dlouhodobě mezi průkopníky alternativních pohonů. Od roku 2006 dodává intralogistická řešení založená na pohonu vysokozdvižných vozíků na CNG. Potřebná technologie je dodávána včetně plnicích stanic a přináší svým uživatelům typicky více než 50% úsporu nákladů na pohonné hmoty ve srovnání s konvenčními palivy. 

Společnost Linde Material Handling patří celosvětově mezi nejvýznamnější dodavatele intralogistických řešení a manipulační techniky. Úspornými a alternativními technologiemi pohonu vozíků se zabývá dlouhodobě. Linde Material Handling realizovala mnoho projektů na vodíkový pohon (palivové články). Příkladem může být pohon manipulační techniky ve výrobním závodě BMW v Lipsku nebo vozíky na vodík v rakouské firmě DB Schenker.

Jak dále uvádí David Čepek: „V Linde Material Handling dokážeme pro své zákazníky vždy nalézt takové řešení pohonu manipulační techniky, které je pro ně z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější. Naší jednoznačnou výhodou jsou potřebná a ověřená řešení, která máme k dispozici, jako jsou Li-Ion technologie, vodík - palivové články, CNG a další moderní technologie pohonu vysokozdvižných vozíků a ostatní skladové techniky.“

Linde Material Handling GmbH je členem KION GROUP a patří mezi nejpřednější světové výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a dodavatele řešení a služeb pro intralogistiku. Společnost má svou síť pro prodej a servis ve všech důležitých regionech více než 100 zemí. Celosvětové prodeje vozíků Linde v roce 2018 přesáhly 135 tis. kusů.

Svaz moderní energetiky sdružuje nejvýznamnější oborové asociace moderní energetiky i klíčová výzkumná univerzitní centra. Díky průřezovému zastoupení expertů umí Svaz nabídnout ucelený pohled na možnosti rozvíjejícího se oboru nové nízkouhlíkové energetiky.