Velikonoční vejce – bio, z podestýlky nebo uhlíkově neutrální?

30. března 2018

Vejce jsou symbolem Velikonoc a jejich spotřeba vajec okolo těchto svátků výrazně roste. Zákazníci nakupují ve velkém. Jaká vejce však v supermarketech nakupujeme a jak na tom vlastně jsou české slepice z hlediska chovu? Svým spotřebitelským rozhodnutím totiž každý zákazník rozhoduje, jaký typ chovu slepic podpoří.

Vyznat se v tom, z jakého druhu vejce připravíte velikonoční nadílku, přitom není nijak složité. V Česku je pro označování vajec jednotný systém a každé vejce prodávané v obchodě musí být označeno. Značení vypadá třeba takto: 1 CZ 1234 a první číslo označuje, jakým způsobem je slepice chována. To je zřejmě údaj, který bude zákazníka zajímat nejvíce.

0 označuje vejce nosnic z ekologického zemědělství, jedná se tedy o bio vejce. 1 je označení pro vejce nosnic z volných výběhů, 2 pro vejce nosnic chovaných v halách na podestýlce a 3 pro vejce nosnic chovaných v klecích. Za číslem následuje označení země původu: CZ pro Českou republiku, PL pro Polsko, SK pro Slovensko a tak dále. Poslední čtyřčíslí je číslem hospodářství, ze kterého vejce pochází. Konkrétního producenta vajec lze vyhledat na stránkách Mezinárodního testování drůbeže, s. p., a to na tomto odkazu.

Bio vejce pro lepší život slepic

Teď už víte, jak poznat původ koupených vajec, ale co znamenají jednotlivé způsoby chovu pro kvalitu vejce a život zvířete?

Nejlepší možnou volbou pro velikonoční nabídku by pro vás měla být bio vejce, která jsou produktem ekologického zemědělství. Slepice chované v ekologických chovech žijí v přirozených podmínkách, mají dostatek místa k pohybu a jsou krmeny bio krmivem českého původu. Taková vejce neobsahují žádné chemické látky, mají také přirozenou barvu a podléhají přísnější kontrole s ohledem na bio standardy dodržované v Evropské unii.

Slepice chované v ekologických chovech snášejí vejce zhruba obden, nejsou tak zbytečně vyčerpané a mají přirozený životní cyklus. Bio vejce se navíc v dnešní době už cenově tolik neliší od těch běžných. Bohužel v případě větší poptávky ze strany zákazníků se může stát, že bio vejce nebudou na trhu k dostání.

Ministerstvo podporuje hlavně konvenční chovy

„Na vině je z mého pohledu zejména přístup Ministerstva zemědělství, které dlouhodobě podporuje konvenční chovy, kde jsou slepice chovány buď v klecích, nebo na podestýlce. V obou případech mají slepice velmi málo prostoru, žijí v nepřirozených podmínkách a uměle jsou nuceny ke zvýšené produkci vajec, která vede k předčasnému vyčerpání nosnic,“ uvádí manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková.

Druhou nejlepší možností pro vás jsou vejce z volných chovů, taková vejce nemají certifikát bio, ale nosnice jsou chovány ve volném výběhu s možností pobytu venku, kde mají dost prostoru pro hrabání, popelení a další přirozené slepičí činnosti.

Chovy slepic na podestýlce jsou sice bez venkovního výběhu, ale zvířata se mohou alespoň pohybovat na větším prostoru. Nevýhodou těchto halových chovů je velká koncentrace slepic v jednom chovu. V klecových chovech, ve kterých žije zhruba 85 % slepic v české velkoprodukci, jsou zvířata v klecích, kde mají místo zhruba ve velikost papíru A4. Délka dožití slepic v takových podmínkách je jeden rok, poté jsou odvezeny na jatka pro nesplňování požadovaných kvót.

Poptávka po bio vejcích a těch z volných chovů převyšuje nabídku

„Ministerstvo zemědělství by mělo přehodnotit svou politiku podpory ekologických chovů nosnic a podporovat hlavně volné chovy a produkci bio vajec. Poptávka po bio vejcích v Česku roste, a to nejen ze strany běžných zákazníků, ale také ze strany firem, které však nemají, kde svou poptávku uspokojit,“ říká Urbánková.

Ukázkou je třeba snaha řetězce rychlého občerstvení McDonalds, který v roce 2015 chtěl odebírat pouze vajíčka z volných chovů, ale nebyl v Česku schopen najít dodavatele, který by dodal potřebný objem vajec.

„Doufáme, že tuto skutečnost zohlední Ministerstvo zemědělství při utváření dotační politiky po roce 2020 a na Velikonoce roku 2021 budou v českých nadílkách pouze vejce z volných a ekologických chovů,“ uzavírá Urbánková.

Nizozemské slepice snášejí uhlíkově neutrální vejce

Jiný přístup k produkci vajec zvolili v Nizozemí, na zdejší Kipster Farm produkují uhlíkově neutrální vejce a místní farmáři dělají vše pro to, aby zredukovali produkci emisí. Nosnice dostávají krmení, které by bylo jinak vyhozeno, a mohou se volně pohybovat ve vnitřních i venkovních výbězích, kde mají více prostoru než slepice běžně chované ve velkochovech.

Provoz farmy je poháněn solární energii získávanou z více než tisíce střešních solárních panelů, kterou farma využije pouze ze 40 % a zbytek posílá do sítě. Vejce sice nejsou bio a stojí o polovinu víc než běžná vejce, ale majitel farmy má již dohodu o odběru od hlavních nizozemských supermarketů.

Ať už si koupíte jakákoli vejce, přejeme Vám pěkné Velikonoce!

Zdroje: Slepice v nouzi, Česká vejce, PRO-BIO, World Economic Forum